Previous
Next

Când culturile de legume, fructe și arabile necesită fertilizanți bogați în nutrienți cu conținut ridicat de potasiu și conținut scăzut de fosfor, nu căutați altceva decât îngrășământul prin fertirigare Agrolution® Special 324. Acest fertilizant solubil în apă este conceput pentru a vă ajuta să optimizați disponibilitatea și aportul de nutrienți al plantelor. Preveniți orice blocaje sau depuneri în sistemele dumneavoastră de irigare cu apă cu conținut redus de carbonați datorită nivelurilor sale ridicate de puritate, solubilitate și efect acidifiant. Prin adăugarea de calciu puteți preveni boli precum putregaiul capătului florii, prelungind în același timp durata de valabilitate a produsului.

Livrare: 30 RON / Sac

295,00 lei
(Pretul include TVA)
În stoc

Credit module tbi bank 3.3.5

73.90 Lei x 4 rate

- Garantia unui produs original

- Notificare SMS

- Drept de retur 14 zile

- Depozit controlat termic

- Plata la curier in momentul livrarii

- Plata cu cardul Online

- Plata prin tranfer bancar

- Livram oriunde in Romania la 29 RON

- Livrare gratuita peste 800 de RON

Beneficii:

  • - Remediază deficitul de azot, fosfor și potasiu

  • - Menține sistemele de irigare curate

  • - Îmbunătățește disponibilitatea nutrienților

  • Doze de aplicare:
  • Rata medie de aplicare recomandată este de 40-50 kg/ha pe săptămână.
  • Efectuați mai întâi un test înainte de a modifica rata, aplicația sau orice alte variabile. Deoarece circumstanțele pot diferi și dacă aplicarea produselor noastre este în afara controlului nostru, ICL nu poate fi trasă la răspundere pentru niciun rezultat negativ.
  • Mod de utilizare:
  • 1.)Gama Agrolution® oferă o gamă largă de produse care acoperă toate etapele de dezvoltare ale culturilor, oferind în același timp soluții personalizate pentru anumite tipuri de sol și apă.
  • 2.)A se păstra în condiții uscate.
  • 3.)Sigilați în mod corespunzător pungile parțial utilizate sau deteriorate.
  • 4.)Pentru recomandări specifice, vă rugăm să solicitați informații tehnice individuale despre produse Agrolution® sau să contactați consilierul ICL.
  • Compoziție:
NAzot totalAzot (N-NO3)Azot (N-NH4)Azot ureic (N-Urea)22%8.4%10%3.6%
P2O5Pentaoxid de fosforSolubil (P2O5)10%10%
K2OOxid de potasiuSolubil (K2O)7%7%
MgOOxid de magneziuSolubil2%2%
BBorSolubil0.01%0.01%
CuCupruSolubilCupru chelat de EDTA0.01%0.01%0.01%
FeFierSolubilFier chelat de EDTA0.16%0.16%0.16%
MnManganSolubil (Mn)Mangan chelat de EDTA0.06%0.06%0.06%
MoMolibdenSolubil0.006%0.006%
ZnZincSolubilZinc chelat de EDTA0.01%0.01%0.01%

Review-uri All reviews

Aveți întrebări?